Klimatyzacja samochodowa – kiedy udać się do serwisu?

Czy wiesz jak ważny jest komfort termiczny kiedy prowadzisz samochód? Posiadacze starszych modeli aut nie mogą cieszyć się luksusem jakim jest klimatyzacja samochodowa, a jakoś sobie radzą. To prawda, jednak nie da się ukryć, że negatywne skutki przegrzania czy jazdy w upale, mogą dopaść nas niezależnie od tego czy jesteś wytrwałym kierowcą, czy też nie. Nie ma to nic wspólnego z szukaniem udogodnień, a raczej z bezpieczeństwem na drodze. Zatem wszelkie nieprawidłowości związane z układem klimatyzacyjnym, najlepiej od razu zgłaszaj do serwisu. W jakich sytuacjach powinieneś czuć się zaniepokojony?

Klimatyzacja samochodowa – objawy awarii

To co w pierwszej kolejności powinno Cię zaniepokoić to oczywiście brak chłodzenia. Może się okazać, że klimatyzacja samochodowa potrzebuje nabijania, jednak brak czynnika chłodniczego nie jest jedyną możliwą przyczyną awarii. Możemy mieć do czynienia na przykład z uszkodzeniem sprężarki klimatyzacji, co wiązać się będzie z koniecznością wymiany lub regeneracji tej części. Innym możliwym objawem może być przykry zapach unoszący się z urządzenia. Oznacza to prawdopodobnie, że wymaga ono dezynfekcji, co można zrobić w serwisie przy pomocy specjalistycznej pianki, ultradźwięków lub generatora ozonu. Ta ostatnia metoda jest szczególnie polecana nie tylko w przypadku klimatyzacji samochodowej, ale także domowego urządzenia.

Klimatyzacja samochodowa – znajdź dobry serwis

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja klimatyzacja samochodowa była sprawna na długo, musisz znaleźć serwis, w którym zajmie się nią fachowiec. W wielu warsztatach nie dokonuje się nawet porządnej diagnostyki, z góry zakładając, że należy po prosu napełnić układ czynnikiem chłodniczym. Jeśli mieszkasz w Toruniu, Twoją klimatyzacją samochodową zająć się może ta firma https://www.hgl-lasota.pl/. Tamtejsi fachowcy mają doświadczenie w różnego rodzaju urządzeniach klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych. Świadczą oni usługi serwisowe, a w aucie, które nie posiada klimatyzacji, mogą je zamontować.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *