Domowe spa – znajdź chwile tylko dla siebie

W dzisiejszych bardzo zabieganych czasach naprawdę trudno jest znaleźć prawdziwą chwilę relaksu. Gania się bowiem od pracy do domu, albo jeszcze po drodze do przedszkola czy szkoły po dzieci. Do tego dochodzą jeszcze codzienne obowiązki takie jak pranie czy odkurzanie. Zapominać nie można jeszcze o zrobieniu zakupów i przygotowaniu posiłków. W tej całej bieganinie łatwo zatracić siebie.

Domowe spa – chwila dla siebie

Wyjazd do spa nie zawsze wchodzi w grę. Przede wszystkim ze względu na to, że ciężko jest znaleźć cały dzień, który będzie można poświęcić wyłącznie na własne przyjemności. Do tego dochodzą koszty organizacji takiego przedsięwzięcia. Dobrą alternatywą jest przygotowanie domowego spa. Wówczas nie trzeba poświęcać całego dnia, z czego kilku godzin na dojazd. Wystarczy poprosić kogoś o opiekę nad dziećmi, wyłączyć telefon i komputer, a w zamian włączyć muzykę relaksacyjną. Do tego zapalić kadzidełka lub aromatyczne świece i nastrój gotowy.

Zabiegi w domowym spa

Najlepszym sposobem na relaks jest napełnienie wanny przyjemną wodą i olejkami zapachowymi. Wówczas czas w niej spędzony jest prawdziwą przyjemnością. Pozwala ukoić nerwy i zebrać myśli. Dodatkowo po takiej kąpieli można przeprowadzić kilka zabiegów, które sprawią, że skóra będzie wyglądała znacznie lepiej. Mowa tutaj chociażby o peelingu, depilacji i odpowiednim nawilżeniu. Jeśli wystarczy czasu to warto również zrobić sobie manicure i pedicure. Taka kompleksowa dbałość o ciało i duszę naprawdę się sprawdza. Dobrze jest więc znaleźć choć dwie godziny dla siebie kilka razy w miesiącu.

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *