Co należy umieścić w swoim CV? Sprawdzamy!

Przygotowujesz się do wejścia na rynek pracy? A może już pracujesz, ale odpowiednie miejsce Ci nie odpowiada i szukasz czegoś nowego? W obu tych przypadkach koniecznym będzie stworzenie CV. Dzięki niemu będzie można przedstawić swoją osobę w odpowiedzi na znalezione ogłoszenia. Jednak ten dokument nie powinien być przypadkowy. Informacje w nim zawarte mają bowiem ogromne znaczenie.

Czego nie umieszczać w CV?

Zacznijmy jednak od rzeczy, których zdecydowanie nie powinno się umieszczać w swoim życiorysie. Z całą pewnością uwagę należy zwrócić na zdjęcie. Jeśli decydujemy się je dodać, to nie powinna to być przypadkowa fotografia. Takie zdjęcie musi być profesjonalne. Kadr z urodzin, spaceru, czy też urlopu zdecydowanie nie powinien pojawić się w CV. Podobnie zresztą jak zbyt wiele informacji na temat szkół. Cofanie się do podstawówki nie ma większego sensu. Taka szkoła niczego nie wnosi do CV, ponieważ nie jest to jeszcze nauczanie kierunkowe z wybranej dziedziny. W życiorysie nie trzeba również zamieszczać informacji o stanie cywilnym, czy też posiadaniu dzieci.

Informacje do CV

Co więc powinno znaleźć się w życiorysie, by potencjalny pracodawca miał nasze pełny obraz? Oczywiście wszystkie dane osobowe wraz z kontaktowymi. Tak więc: imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Jeśli CV składa się do pracy zdalnej, to adres zamieszkania jest mniej istotny, ale bardzo ważny, gdy praca ma być stacjonarna. Informacje o wykształceniu kierunkowym są również niezbędne. Tak samo jak historia poprzednich stanowisk pracy. Nie trzeba cofać się do wakacyjnych prac dorywczych, ale kilka ostatnich i zarazem najważniejszych należy wskazać. Wymienić należy również informacje na temat prawa jazdy, czy znajomości języków obcych. Niezbędne mogą okazać się również informacje o odbytych kursach i znajomości różnego typu programów komputerowych.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *